Dzień Pizzy

9 lutego powinni kojarzyć wszyscy wielbiciele pizzy. To właśnie wtedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Najstarsza z grup w przedszkolu - ,,Motylki” dowiedziała się trochę o historii pizzy: skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby upiec pyszną pizzę. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się również, że najpopularniejszym rodzajem serowego przysmaku jest margherita. Trzy główne składniki pizzy, czyli pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) oraz bazylia (zieleń) symbolizują barwy narodowe Włoch.

Starszaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały samodzielnie pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca. Następnie z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Zapach pizzy unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było jej się oprzeć.