Wzięliśmy udział w Weekendzie Cudów

Z zapakowanymi paczkami, w sumie jest ich 25 + 26 paczka, którą stanowiły 3 tony węgla dostarczone już w środę 4 grudnia, dotarliśmy do Magazynu Szlachetnej Paczki, czyli do siedziby Banku Spółdzielczego w Andrychowie tuż po godzinie 8.30 w sobotę.

Zaraz po przywitaniu udzieliła nam się radość tego miejsca i nasza radość, że po raz kolejny Szkole Podstawowej nr 2 udało się przygotować super paczkę, jeszcze wzrosła.

Dlatego pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w pomoc poprzez: ofiarowane datki, zakup żywności, artykułów chemicznych, odzieży czy pościeli.

Kiedy segregowaliśmy te zebrane dobra, cieszyli się nie tylko nauczyciele, ale i młodzież pomagająca w pakowaniu. Taka była różnorodność zgromadzonych produktów. „Popatrz majonez kielecki”, „O pierniczki – lubię pierniczki!”, „Pieczarki marynowane!”, „Ile paprykarzy!” - takie komentarz padały z ust naszych młodych pomocników. Do paczek trafiła przede wszystkim żywność, ale zapakowaliśmy też: środki chemiczne, ręczniki, pościel, żelazko, mopy, odkurzacz, pościel, szlafroczek dla pani i sweter dla pana, rękawiczki…

Teraz czekamy na relację z wręczenia paczki. Wolontariusz, zajmujący się wybraną przez nas rodziną, obiecał, że taką napisze, jak tylko znajdzie czas, a jest to dla niego bardzo gorący okres, dlatego „spokojnie” czekamy.

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu - Barbara Woźniak