,,Twórczość Marii Konopnickiej w ilustracjach dzieci”

W związku ze zbliżającym się Dniem Patrona Szkoły zachęcamy wszystkich uczniów klas I – III do wzięcia udziału w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym ,,Twórczość Marii Konopnickiej w ilustracjach dzieci”.

Celem konkursu jest upowszechnienie czytelnictwa, propagowanie twórczości Marii Konopnickiej oraz rozwijanie kreatywności plastycznej uczniów.

Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie jednej pracy plastycznej ilustrującej dowolnie wybrany utwór Marii Konopnickiej (prosimy nie kopiować ilustracji z książek).

Prace (format A-3) mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej, ale powinny być płaskie

Każdą należy na odwrocie opisać: imię i nazwisko autora pracy, klasa, tytuł utworu Marii Konopnickiej

Kryteria oceny:

- zgodność z tematyką konkursu,

- walory estetyczne pracy,

- oryginalność,

- samodzielność wykonania,

- dobór technik plastycznych.

Prace należy przynosić do sali 204. Zakończenie konkursu 23 marca 2020 r.