Kształcenie na odległość

Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 25 marca do 10 kwietnia wszystkich uczniów obowiązuje kształcenie na odległość z wykorzystaniem różnych metod i technik.

• W Szkole Podstawowej nr 2 kształcenie na odległość odbywać się będzie tak jak dotychczas za pośrednictwem strony internetowej szkoły i dziennika elektronicznego.
  • Szkolne programy nauczania po modyfikacji są ograniczone do realizacji podstawy programowej.
  • Sposób monitorowania postępów uczniów oraz weryfikowania ich wiedzy i umiejętności odbywać się będzie w zależności od specyfiki przedmiotu, na podstawie uzgodnień każdego nauczyciela z daną klasą z uwzględnieniem możliwości technicznych sprzętu i innych ustaleń z rodzicami. Uzyskiwane przez uczniów oceny będą na bieżąco wpisywane do dziennika elektronicznego.
  • Od 25 marca wszyscy nauczyciele będą dokumentować realizację zadań szkoły przez dokonywanie odpowiednich zapisów w dzienniku elektronicznym.
  • Materiały niezbędne do realizacji zajęć z każdego przedmiotu będą na bieżąco udostępniane przez nauczycieli za pośrednictwem strony internetowej szkoły, w Strefie Ucznia, w zakładce Kształcenie na odległość (obecnie uzupełniana materiałami do pracy, zostanie uruchomiona w najbliższym czasie). Dotychczas wypracowane sposoby komunikacji z Uczniami i Rodzicami nie ulegają zmianie o ile spełniają oczekiwania obu stron.
  • Z zamieszczonych materiałów uczniowie mogą korzystać w dogodnym dla siebie i rodziny momencie. Czas pracy ucznia jest elastyczny. Wyjątkiem są sytuacje, w których po wcześniejszym uzgodnieniu odbywają się lekcje on-line. W razie wątpliwości prosimy o kontakt.
  • Rodzice i Uczniowie mają możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym dane zajęcia poprzez dziennik elektroniczny lub w inny uzgodniony sposób.
  • Prosimy Rodziców i Uczniów o codziennie sprawdzanie informacji wysyłanych przez e-dziennik oraz materiałów umieszczanych w zakładce Kształcenie na odległość (w przygotowaniu). Uczniowie otrzymają od wychowawców loginy i hasła do kont klasowych.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele. Obecny czas wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Rodziców i nauczycieli bardzo proszę o cierpliwość i wzajemne zrozumienie, a uczniów o to, by troszczyli się o własny rozwój.

Dyrektor szkoły Elżbieta Górska-Zborowska

Informacje MEN