SP2 w Andrychowie w gronie sześciu najlepszych drużyn piłki ręcznej w województwie małopolskim

W gronie sześciu najlepszych zespołów Małopolski znalazła się reprezentacja SP 2 Andrychów, która w Krakowie 7 maja 2019 r. grała w Finale Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców. Awans do tego turnieju był już ogromnym sukcesem. Droga do Krakowa wiodła przez eliminacje gminne i powiatowe, w których nasza drużyna zajmowała pierwsze miejsca. Dużą niespodzianką był awans do finału, który uczniowie SP2 – Mistrzowie Powiatu Wadowickiego wywalczyli 25 kwietnia br. w Chrzanowie. W tym turnieju nie byliśmy faworytami. Z pozycji pewniaka startowała szkoła z Chrzanowa, w której prowadzone są klasy sportowe o profilu piłki ręcznej. W turnieju brały udział trzy zespoły. Zawody odbywały się systemem każdy z każdym. Po bardzo emocjonujących i wyrównanych meczach drużyna SP2 odniosła dwa zwycięstwa. Wynik obydwu spotkań rozstrzygał się w ostatnich sekundach meczu. Dzięki zwycięstwu z Chrzanowem 10-9 i z SP Zarzecze 6-5, ekipa z Andrychowa mogła cieszyć się z awansu do finału wojewódzkiego.

Do Krakowa również nie jechaliśmy jako faworyci. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Musieliśmy się mierzyć ze szkołami gdzie funkcjonują klasy sportowe o profilu piłki ręcznej, z uczniami którzy trenują tą dyscyplinę w klubach sportowych. Mimo ambitnej postawy nasze umiejętności pozwoliły na zajęcie VI miejsca. Wynik ten traktujemy jako dobrą motywację do dalszej pracy.

Skład drużyny: Adamek Tymoteusz, Bandola Jakub, Biczak Dawid, Florczyk Szymon, Klimczyński Norbert, Koryga Bartłomiej, Malarz Kacper, Olszewski Oliwier, Pałosz Kacper, Panek Kacper, Zadora Patryk, Seruga Piotr.

Dyplom, Dyplom