Akcje naszej świetlicy

Nauczyciele świetlicy zachęcają od lat do udziału w akcjach charytatywnych.
 1. "Każdy znaczek wspiera Misje"
Jak co roku włączyliśmy się do akcji organizowanej przez misjonarzy z Pieniężna. Akcja, w której bierzemy udział trwa od kilkudziesięciu lat. Jednoczy ona ludzi i pozwala zaangażować się w niej każdemu bez względu na status społeczny, finansowy, czy wiek. Ostemplowane znaczki mają swoją wartość. Nie wyrzucamy ich do kosza tylko wycinamy z kopert, kartek z 0,5 cm marginesem. Uzyskane fundusze z ich sprzedaży mogą wspomóc misje.

2. "Opatrunek na ratunek"
W lutym i marcu włączyliśmy się do organizowanej przez Redemptoris Missio" akcji "Opatrunek na ratunek". Zebrane materiały opatrunkowe (cały karton- prawie 4kg) plastrów, bandaży, gazy, rękawiczek przekazaliśmy Fundacji w Poznaniu.

3."Okulary dla Afryki"
20 marca 2020 roku zakończyła się zbiórka używanych okularów korekcyjnych dla mieszkańców Papui - Nowej Gwinei. Ponad 60 par okularów przekazaliśmy do Salonu Optycznego "Greenoptis" ul. Krakowska w Andrychowie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.