Zachowaj trzeźwy umysł

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to największa ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna, prowadzona od 2001 roku.
,,Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają, podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.” Thomas Alva Edison

Co roku w Zachowaj Trzeźwy Umysł uczestniczą szkoły oraz samorządy, które dzięki kampanii łączą profilaktykę z edukacją i zabawą. W ramach kampanii organizowane są również konkursy plastyczne, w których od wielu lat uczestniczą uczniowie naszej szkoły.
W 2019 roku kampania otrzymała patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej RP oraz Ministra Sportu i Turystyki RP, a działania profilaktyczne organizowane były pod hasłem: „Chce mi się chcieć! - czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności”. Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że są młodymi osobami obdarzonymi wielkim talentem. W konkursie ,,Ja za 20 lat” prace plastyczne sześciu naszych uczniów: Hanny Wąwoźniak z klasy Vd, Anny Jończy z klasy VIa, Marty Ćwirko z klasy VIa, Kingi Bryndzy z klasy VIe , Emilii Sokołowskiej z klasy VIIc oraz Marka Bryndzy z klasy VIa zostały wyróżnione.
Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, przyznane przez biuro Fundacji „Zachowaj Trzeźwy Umysł" i Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!