VI edycja Dyktanda Niepodległościowego zakończona

Na uroczyste podsumowaniu Konkursu, które odbyło się w siedzibie Fundacji „Zawsze Warto” w Krakowie, zostali zaproszeni najlepsi z najlepszych, a w tym troje uczniów z naszej szkoły.

Sukces, który przedstawiciele SP2 osiągnęli w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”, jest spektakularny.

Reprezentanci „Dwójki” przeszli jak burza przez gęste sito eliminacji – w województwie małopolskim startowało 16 150 uczniów z 350 szkół. Później również okazali się bezkonkurencyjni, świetnie radząc sobie z zawiłościami polskiej ortografii

Ostatecznie Jagoda Radke, Marek Bryndza i Anna Jończy, pod opieką mgr Barbary Woźniak, uzyskali tytuł laureata w kategorii - szkoły podstawowe klasy IV – VI.

Natomiast w kategorii - klasy VII - VIII szkoły podstawowej i klasy gimnazjum – Ewa Dura otrzymała wyróżnienie, a Weronika Oboza została finalistką. Obie uczennice przygotowywała mgr Agnieszka Stachowiak.