Szkolny Konkurs Literacki

,,NIESAMOWITE PRZYGODY KOTA…”
Zachęcamy wszystkich uczniów klas III do wzięcia udziału w konkursie literackim zorganizowanym
z okazji Światowego Dnia Kota, obchodzonego 17 lutego. Dzień ten został ustanowiony po to, aby podkreślić znaczenie obecności kotów w życiu człowieka i zwrócić uwagę na los porzuconych, bezdomnych i wolno żyjących osobników.

Organizator konkursu: nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie

Cele konkursu:
  • doskonalenie umiejętności pisania krótkich form literackich
  • pobudzanie dziecięcej wyobraźni
  • uzewnętrznianie uczuć dziecka i kształtowanie poczucia piękna
  • doskonalenie umiejętności pisania krótkich form
  • popularyzacja twórczości dziecięcej
Uczestnicy konkursu:
uczniowie klas 3 (SP 2 w Andrychowie)

Regulamin: Przedmiotem konkursu jest opowiadanie fantastyczne na temat: ,,NIESAMOWITE PRZYGODY KOTA…”. Każdy uczeń może dostarczyć na konkurs tylko jeden
utwór literacki, nie więcej niż 2 strony maszynopisu A4 (czcionka 14) lub czytelnego rękopisu (ponadto dodatkowo można wykonać mały rysunek kota, którego dotyczy opowiadanie). Jednak przekroczenie wskazanej ilości stron spowoduje dyskwalifikację tekstu, bez jego merytorycznego oceniania. Formą literacką pracy konkursowej jest opowiadanie, którego zakończenie tytułu oraz jego treść zależą od wyobraźni poszczególnych uczestników. Każda praca na odwrocie powinna być opisana następującymi danymi: imię i nazwisko uczestnika. Pracę należy dostarczyć osobiście do p. Jana Makowieckiego (świetlica). Prace pozostają w dyspozycji organizatora i nie będą oddawane. Przekazanie opowiadania na konkurs jest równoznaczne z przyjęciem wszystkich warunków regulaminu.

Termin składania prac: Prace należy dostarczyć do dnia 15 marca 2022 roku.

Ocena prac: Oceniając prace, jury będzie brało pod uwagę czystość gramatyczną i ortograficzną opowiadania, wyjątkowość pomysłu, oryginalność w jego ukazaniu, ogólne wrażenie artystyczne. Prace konkursowe oceni jury powołane przez organizatora. Każdy z jurorów ocenia konkursowe opowiadania w skali 0-10. Nagrodzone zostaną prace, które zdobędą największą sumę punktów przyznanych przez jurorów.

Zapraszamy do udziału w konkursie!