Światowy Dzień Książki

UWAGA! DZIŚ, 23 KWIETNIA, ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI!!! BIBLIOTEKA SZKOLNA OGŁASZA KONKURS!

JA WAM POCZYTAM!

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 1 - 6 do konkursu - zabawy w piękne czytanie wierszy dla dzieci. Zadaniem konkursowym będzie nagranie czytania wcześniej przygotowanego wiersza i oczarowanie słuchaczy oraz przesłanie nagrania na adres mailowy: bibliotekasp2.andrychow@gmail.com

WYBÓR WIERSZA:
Mogą to być wiersze wszystkim nam znanych poetów (np. Brzechwy lub Tuwima) ale również mniej znanych. Ważne, by dobrze dobrać wiersz do osoby czytającej. Na początku czytania należy przedstawić imię i nazwisko autora i tytuł wiersza.

CO OCENIAMY?
Technikę czytania: płynność i tempo czytania, poprawność wymowy głosek oraz dykcję.
Wrażenie artystyczne: oryginalność interpretacyjną głosu (natężenie, akcent, modulacja głosu) oraz intuicję artystyczną (mimika, gest, opanowanie tremy).

Najładniejsze filmiki umieścimy na szkolnym Facebooku. Nagrody czekają na Was po powrocie do szkoły!

Drogi Rodzicu!

Obecny czas dłuższego pobytu w domu stwarza większą szansę spędzania wspólnych chwil z Twoim dzieckiem. Na pewno jest to okres wymagający od wszystkich dużej mobilizacji.
Twoje dziecko na pewno przebywa więcej niż zwykle przy komputerze z powodu zdalnej nauki. Po nauce jest okazja, by zorganizować wolne chwile inaczej. Warto wtedy wyłączyć media i oddać się aktywnym i twórczym działaniom, a wieczorem na przykład wspólnie poczytać.
Czytaj swojemu dziecku codziennie! Nawet książkę, którą już dobrze znacie! Czytając, mówisz mu więcej niż myślisz. Wspólnie w niepowtarzalny i nieszablonowy sposób rozwijacie wyobraźnię. Przenosicie się w inny świat – świat ciekawych, wciągających historii, które pozwalają zapomnieć o kłopotach. Wspólne czytanie tworzy więzi, daje szansę na okazywanie uczuć i rozmowę o wartościach.
To mogą być Wasze niezapomniane chwile!