Piosenka i teledysk „Pomyśl!” wśród najlepszych w Polsce!

Piosenka napisana, skomponowana i nagrana przez klasę 6D ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie z wyróżnieniem z Konkursie Kalendarzowym zorganizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.
">

Praca nad piosenką i teledyskiem rozpoczęła się w lutym. Pierwotne plany i zamierzenia przerwane zostały przez pandemię koronawirusa. Część zdjęć do teledysku nagrywana była już w domach. Tekst jest twórczą kompilacją pomysłów każdego z uczniów. Wszystkie dźwięki pojawiające się w piosence zarejestrowane zostały podczas sesji nagraniowej w andrychowskiej Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej na początku marca tego roku. Wtedy też powstało kilkanaście ujęć filmowych. Resztę uczniowie nagrywali w domach, podczas kwarantanny. Nad całością czuwał Łukasz Dziedzic, ojciec jednego z szóstoklasistów. To już drugi sukces wychowanków Iwony Bargiel w konkursach organizowanych przez PSP. Przypomnijmy, w ubiegłym roku uczniowie, wtedy 5D, wygrali konkurs na spot filmowy i w nagrodę pojechali na czterodniową wycieczkę do Warszawy.

Za pomoc w realizacji nagrań dziękujemy st. bryg. Pawłowi Kwarciakowi - Komendantowi Powiatowemu PSP, mł. bryg. Tomaszowi Kasperkowi - dowódcy JRG w Andrychowie oraz strażakom z JRG w Andrychowie a także panu Sławomirowi Piekarskiemu.

Nagrodzony teledysk można obejrzeć tutaj https://youtu.be/vyiZF2y8tJQ

Film z roku 2019 można obejrzeć tutaj https://youtu.be/3e_TFh_N28U


fot. Monika Dziedzic zielonakropka.pl