Ortograficzny sukces

Pięcioro uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do finału VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych woj. małopolskiego w tym roku szkolnym.

W ostateczności andrychowska Dwójka ma się czym szczycić. Troje z tych uczniów zostało laureatami. Jagoda Radke w kategorii kl. IV-VI, a Marek Bryndza i Anna Jończy w kategorii klas VII-VIII.

Najlepsi z najlepszych zostali zaproszeni 14 XI, tuż po Święcie Niepodległości, do Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, gdzie odebrali dyplomy i nagrody.

Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku (w województwie małopolskim) w dyktandzie wzięło 6442 uczniów w kategorii kl. IV-VI, oraz 6696 w kategorii kl. VII-VIII.