Konkurs "Twórczość Marii Konopnickiej w ilustracjach dzieci”

Uwaga! W związku z epidemią koronawirusa i zamkniętymi placówkami oświatowymi informujemy,że termin składania prac plastycznych w wewnątrzszkolnym konkursie ,,Twórczość Marii Konopnickiej w ilustracjach dzieci” został przedłużony.

Dokładna data zostanie podana po powrocie do szkoły. Przypominamy, że konkurs adresowany jest do uczniów klas I – III. Celem konkursu jest upowszechnienie czytelnictwa, propagowanie twórczości Marii Konopnickiej oraz rozwijanie kreatywności plastycznej uczniów. Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie jednej (lub kilku) pracy plastycznej ilustrującej dowolnie wybrany utwór (lub utwory) Marii Konopnickiej (prosimy nie kopiować ilustracji z książek).Prace (format A-3) mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej, ale powinny być płaskie. Każdą pracę należy na odwrocie opisać: imię i nazwisko autora pracy, klasa, tytuł utworu Marii Konopnickiej.

Kryteria oceny:

- zgodność z tematyką konkursu,
- walory estetyczne pracy,
- oryginalność,