„Bohateron w Twojej szkole”

"Warszawo ma, o Warszawo ma
wciąż płaczę, gdy Ciebie zobaczę
Warszawo, Warszawo ma!"

W listopadzie tego roku uczniowie klas 1a, 1d oraz 2d w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bohateron włącz historię” wzięli udział we wspólnym projekcie „Bohateron w Twojej Szkole”. Celem projektu było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukacja społeczeństwa, a także promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach tej akcji dzieci uczestniczyły w zajęciach, w trakcie których oglądały zdjęcia Warszawy obecnie i z czasów Powstania, słuchały opowiadania pt.: „Zaklęcie na W” Michała Rusinka, wymieniały skojarzenia ze słowem „wojna”, słuchały opowiadania o Powstaniu Warszawskim oraz Przesłania Powstańców do młodych Polaków, słuchały także piosenki pt.: „Warszawo ma”. Na zakończenie projektu klasy przygotowały dwa przepiękne albumy, które zostały przesłane do żyjących jeszcze uczestników Powstania Warszawskiego by podziękować im za wszystko czego dokonali dla naszego kraju.